
„Uprzejmość jest cennym kluczem, który otwiera wszystkie drzwi.”
21 listopada przedszkolaki z grupy 5-6 latków obchodziły Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Celem tego święta jest uwrażliwienie na wzajemną życzliwość oraz budzenie pozytywnych emocji. Przedszkolaki wysłuchały opowiadania, którego bohaterem był bezdomny człowiek, mała dziewczynka o imieniu Vika i jej szczęśliwe tenisówki – „Wielka księga wartości. Stare tenisówki” autorstwa Teresy Blanch i Anny Gasol. Dzieci aktywnie i swobodnie rozmawiały o tym, jak okazywać sobie nawzajem dobroć, koleżeństwo i uprzejmość. Przypomniały także o magicznym działaniu słów: proszę, dziękuję, przepraszam oraz zwrotów grzecznościowych. Na sali gimnastycznej okazywały sobie wzajemny szacunek podczas rywalizacji. Po sportowych emocjach przyszedł czas na twórczą pracę w parach, gdzie każdy losował swojego partnera. Zajęcia zakończyliśmy metodą aktywizującą „pajęczyna” rzucając do siebie kłębek włóczki stworzyliśmy baśń „Królestwo życzliwości”.




