Jak udzielać pierwszej pomocy?
Uczniowie klasy IIa dn 11.03.2016 gościli w swojej klasie ratownika medycznego, panią Emilię Osińska (mamę jednego z uczniów).Spotkanie było okazją do utrwalenia wiadomości na temat udzielania pierwszej pomocy poprzez praktyczne ćwiczenia pod okiem specjalisty. Dzieci sprawnie układały „poszkodowanego” w pozycji bocznej, próbowały na fantomie wykonać masaż serca. Dzień wcześniej, na zajęciach z edukacji społecznej, uczniowie poznali sposób przeprowadzania rozmowy ze służbami ratunkowymi , a następnie w parach demonstrowali na forum klasy dialog telefoniczny wg ustalonych zasad.
















