Konkurs ogólnopolskiej kampanii profilaktycznej„Zachowaj Trzeźwy Umysł” 2022
Szkoła Podstawowa im. Michała Kajki w Grabowie od wielu lat realizuje ogólnopolską kampanię profilaktyczną „Zachowaj Trzeźwy Umysł”. Każdego roku nasi uczniowie biorą udział w konkursach zaproponowanych przez organizatorów. W ramach tegorocznej kampanii, odbył się konkurs logiczny – „Zagraj w skoczka” oraz plastyczno – literacki zatytułowany „Nie czas na nudę!”. Uczestniczyli w nich uczniowie od klasy 2 do 7 szkoły podstawowej. Jak co roku prace w konkursie plastycznym zostały zauważone i nagrodzone. Tym razem z biura kampanii nadesłano nagrody dla czterech naszych uczniów. A otrzymali je:
- Nikola Tylman – klasa 5
- Maja Protasiewicz – klasa 8a
- Paweł Zarzecki – klasa 8a
- Martyna Wiazowska – klasa 8b
Organizatorem kampanii jest Stowarzyszenie Producentów i Dziennikarzy Radiowych z siedzibą w Poznaniu, a szkolnym koordynatorem pedagog szkolny Zofia Frydecka.. Materiały edukacyjne kampanii zostały sfinansowane przez Gminę Gołdap, w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii dla Gminy Gołdap na rok 2022.
Zofia Frydecka




