Dzień profilaktyki w szkole
30 września 2021r. w Szkole Podstawowej im. Michała Kajki w Grabowie odbył się Dzień profilaktyki pod hasłem „Dialog dla zdrowia”. Uczniowie klas od I do VIII szkoły podstawowej uczestniczyli w warsztatach profilaktycznych. Temat warsztatów dla uczniów z klas I – III brzmiał „Dieta dobra dla mózgu”, a dla uczniów z klas IV – VIII – „Prozdrowotny styl życia”. Celem zajęć było przekazanie uczniom podstawowych informacji na temat wpływu odżywiania na funkcjonowanie naszego mózgu, co szkodzi zdrowiu fizycznemu i psychicznemu. Uwrażliwianie uczniów na potrzebę świadomego dokonywania wyborów dotyczących zdrowia, jak sposób odżywiania, aktywność fizyczna i ich wpływu na zdrowie fizyczne i psychiczne.
Tego dnia odbyło się również szkolenie dla nauczycieli oraz wywiadówka profilaktyczna dla rodziców, nt. „Patotreści – czyli z czym do czynienia mają nasze dzieci?” Warsztaty przeprowadził trener z Centrum Edukacji i Profilaktyki Dialog z Krakowa. Wszystkie powyższe działania zostały sfinansowane przez Gminę Gołdap, w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii dla Gminy Gołdap na rok 2021.
Zofia Frydecka




