Turniej szachowy w SP w Grabowie – Szkoła Podstawowa w Grabowie

Turniej szachowy w SP w Grabowie

W sobotę, 23 października, w Szkole Podstawowej w Grabowie odbył się Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora Szkoły, którego organizatorem był trener i sędzia Lech Wronowski. Celem zawodów była popularyzacja szachów wśród dzieci i młodzieży oraz wyłonienie mistrzów szkoły. W rozgrywkach wzięło udział 20 dzieci z klas II-VIII. W czasie trwania turnieju wszyscy uczestnicy zachowywali się według zasad fair play, panowała atmosfera zdrowej sportowej rywalizacji i przyjaźni.

W grupie młodszej najlepszym szachistą okazał się Mikołaj Sztabiński, uczeń kl. V i on otrzymał złoty medal, dyplom oraz puchar dyrektora. W tej samej grupie wiekowej drugie miejsce uzyskała Zofia Markowska z kl. II, zaś trzecie Julian Piasecki z kl. III.

W starszej grupie zwyciężył Karol Brodowski, uczeń kl. VIII b, który otrzymał również złoty medal, dyplom oraz puchar dyrektora. Drugie miejsce zajął Michał Sztabiński, trzecie Gabriela Misiewicz, oboje z kl. VIII a. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe medale.

W zorganizowaniu i przebiegu turnieju pomogli nauczyciele szkoły, czyli Jacek Brezgieł, Agnieszka Pruszyńska i Ewa Wronowska, zaś pani intendentka Monika Retel zadbała o pyszny i zdrowy poczęstunek.

Lech Wronowski

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status