„Nie ma śmieci – są surowce”

 

Klasa II wzięła udział w tegorocznej akcji Sprzątania świata pod hasłem „Nie ma śmieci – są surowce”.

Podczas zajęć plastycznych dzieci wykonały praktyczne pojemniki na przybory szkolne.  Wykorzystane zostały  plastikowe wiaderka po serku, które zamiast trafić na wysypisko śmieci otrzymały nowe przeznaczenie.  Uczniowie ozdobili je kolorowymi papierami i używają w klasie jako ładne, mocne i tanie   pomoce szkolne.

Nie tylko z okazji akcji, ale na co dzień dzieci starają się wykorzystywać wszystko, co da się powtórnie użyć w klasie. Wszystkie kserowane materiały są na obu stronach kartki. Resztki papieru po różnych pracach zbierane są i przekazywane do recyklingu. Z plastikowych zabezpieczeń mebli w transporcie, wykonane są przesłonki, które wykorzystywane są podczas pisania sprawdzianów. Pomagają one oprzeć się pokusie zaglądania do kolegi. Wykorzystywane są też w klasie plastikowe opakowania po różnych produktach. Przechowane są w nich materiały i pomoce na zajęcia.   Dzieci uczą się w ten sposób i pokazują innym, że można zrobić coś z niczego i w ten sposób wykorzystywać surowce wtórne.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status