Przywitanie wiosny
W piątek 24 marca przedszkolaki z grupy 3-4 latków , 5 i 6 latki oraz uczniowie klasy II a , b nareszcie pożegnali zimę . Już od wtorku dzieciaki czekały na słoneczny dzień, aby tradycji stało się zadość i aby dopełnić oficjalnego pożegnania Pani Zimy w postaci słomianej kukły – Marzanny . Niegdyś symbolizowała ona nie tylko zimę lecz również zło i choroby dlatego należało ją spalić , pożegnać a następnie wraz z zieloną gałązką przywitać wiosnę . Dzieci wyrecytowały wiersz i zaśpiewały pierwszą piosenkę o wiośnie . Na parapetach szkolnych kącików przyrody wyrosła rzeżucha i szczypiorek , zazieleniły się gałązki czarnej porzeczki . Jak to cudownie , że jest już wiosna!!!





























