„Coraz bliżej święta…”

Już za moment nadejdzie wiosna, a wraz z nią Wielkanoc, najradośniejsze, kwitnące i pachnące święta. Okres przedświąteczny to doskonała okazja do kultywowania polskich tradycji i zwyczajów wielkanocnych.

Dlatego też, uczniowie  klasy II SP im. M. Kajki w Grabowie 13 marca 2024r  udali się do Zespołu Szkół Zawodowych w Gołdapi na zajęciach kulinarne „Wielkanocne wypieki”.  Tam, w asyście starszych kolegów z  technikum gastronomicznego oraz przy wsparciu eksperta  pani Małgorzaty Tałejszys dzieci zagniatały i wałkowały ciasto, formowały różne kształty oraz piekły  zajączki, babeczki  i mazurki. Najwięcej radości było podczas lukrowania i ozdabiania. Spotkanie zakończyło się wstępną degustacją słodkości, bo to przecież świąteczne wypieki.  Zajęcia sprawiły dzieciom wielką radość i jednocześnie stały się okazją do kultywowania tradycji  w atrakcyjny  sposób.

Dziękujemy dyrektorowi ZSZ  w Gołdapi panu Piotrowi Bartoszukowi za wieloletnią współpracę i tym samym umożliwienie dzieciom z terenów wiejskich wzięcia udziału w profesjonalnych warsztatach kulinarnych.