KONKURS RECYTATORSKI

KONKURS RECYTATORSKI

25 października w Szkole Podstawowej im. M. Kajki w Grabowie odbył się konkurs recytatorski dla uczniów klas 0 – III pod hasłem „Szumi las”. Impreza jest jednym z przedsięwzięć realizowanego w szkole projektu  „Leśna klasa- las niejedno ma imię”  w ramach konkursu „Klasa z drewna” Lasów Państwowych.

Popularyzacja tematyki związanej z lasem, jego pięknem i wszelkimi zaletami wyrażana w poezji dla dzieci była jednym z zamierzeń konkursu. Pozostałe cele to: rozbudzanie zainteresowań poezją , rozwijanie zdolności recytatorskich, prezentacja i promowanie talentu uczniów, kształtowanie wrażliwości na piękno poezji w języku ojczystym oraz motywowanie do występów publicznych.

W konkursie wzięło udział 15 uczniów. Niektórzy swoją  prezentację wzbogacili odpowiednim strojem lub rekwizytami, za co można było uzyskać dodatkowe punkty. Powołana komisja w składzie: panie – Brygida Mościńska, Beata Borkowska, Beata Perżyło, Ewa Wronowska wysłuchała wszystkich prezentacji i dokonała oceny, która nie była łatwa, ponieważ wszyscy uczestnicy wypadli bardzo dobrze. Po podliczeniu przyznanych punktów, wyłoniono jednak troje najlepszych recytatorów oraz przyznano wyróżnienia.

I miejsce – Luiza Sobiech kl. II

II miejsce – Mieszko Sztabiński kl. I

III miejsce – Bartłomiej Wójcik kl. III

Wyróżnienia:

Michał Wójcik kl. 0

Bartosz Chmielewski kl. I

Magdalena Biłda kl. II

Antonina Kornyszko kl. III

Macjej Kliniewski kl. III

Wręczenie zasłużonych nagród i dyplomów odbyło się podczas uroczystości podsumowania projektu  dnia 27 października, na którym laureaci zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie.

Gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.