Lekcja otwarta Las – ekologiczne przedsiębiorstwo. przybliża rolę lasu w naszym życiu!

Jakim wielkim dobrem – naszym wspólnym dobrem – jest las, wszyscy wiemy. Jednak warto przypominać to wciąż i wciąż, gdyż od lasów i roślin zależy tak naprawdę to, czy mamy czym oddychać!

Zatem z radością i chęcią poszerzenia swojej wiedzy uczniowie Szkoły Podstawowej im. Michała Kajki w Grabowie 28 września wzięli udział w zajęciach przeprowadzonych w szkole z udziałem leśnika z Nadleśnictwa Gołdap, pani Mileny Łabanowskiej, która w bardzo przystępny i ciekawy sposób opowiedziała nam o korzyściach, jakie czerpiemy z lasów oraz o ochronie przyrody, którą musimy ciągle stosować, aby to bogactwo przyrody mogło nadal cieszyć. Pani Milena uczuliła nas także, jak prawidłowo korzystać z dostępu do lasu, przypomniała nam funkcje i zalety rezerwatów przyrody, mogliśmy rozróżniać drzewa iglaste od liściastych. Grupa starszych uczniów, czyli klasy VI i VIII uczestniczyły w lekcji na temat: Las- ekologiczne przedsiębiorstwo. Podczas zajęć wskazywaliśmy wszystkie korzyści materialne i niematerialne, z których człowiek czerpie garściami, a które las nam szczodrze daje. Porozmawialiśmy także o niematerialnych, społecznych plusach z przebywania w lasach. A na koniec zajęliśmy się nawet sztuką, bo dzięki uprzejmości pani Mileny uczniowie mogli wykonać swoje małe dzieło sztuki na drewnie metodą decoupage. Praca artystyczna wywołała oczywiście największe emocje, a efekty okazały się przepiękne.

Zajęcia o lesie to jedno z kilku przedsięwzięć realizowanych przez uczniów naszej szkoły w ramach projektu Leśna klasa – las niejedno ma imię realizowanych w ramach konkursu Klasa z drewna organizowanego przez Lasy Państwowe. Nasza szkoła już niedługo będzie cieszyć się taką nietypową klasą z drewna, gdyż uzyskaliśmy dotację na ten cel. Jesteśmy szczęśliwi, że będziemy mogli korzystać z takiego miejsca, gdyż przyroda zawsze była szczególnie ważna dla naszej społeczności szkolnej.