Wycieczka pełna praktycznej wiedzy.

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Michała Kajki w Grabowie w ciągu ostatnich tygodni skutecznie rozwijają swoją wiedzę i umiejętności z zakresu przyrody i ochrony lasów.

 Kolejnym przedsięwzięciem pogłębiającym naszą wiedzę w tym zakresie były zajęcia praktyczne w lesie oraz lekcja otwarta w sali edukacyjnej w Nadleśnictwie Gołdap, które przeprowadziła pani leśnik Milena Łabanowska. Uczniowie wysłuchali prezentacji dotyczących rodzimych gatunków drzew i nie tylko oraz – pracując w grupach – wykonali przepiękne pejzaże, wykorzystując tylko dary lasu. Praca najładniejsza zasłużyła na „szósteczkę”! Po wyczerpujących zajęciach teoretycznych uczniowie klas IV- VIII z wielką chęcią udali się na pouczający spacer po lesie Kumiecie, gdzie mogli sprawdzić swoją wiedzę i wykazać, co zapamiętali, rozwiązując quiz tematyczny, czytając mapę i poszukując wskazanych roślin i małych mieszkańców lasu. Całą wycieczkę zwieńczyło wspólne ognisko, oczywiście w wyznaczonym do tego miejscu, podczas którego „nie za głośno” wymienialiśmy się wrażeniami z naszej leśnej wyprawy. 

Spotkanie, które odbyło się 12 października potwierdziło, że uczniowie naszej szkoły posiadają bogatą wiedzę przyrodniczą i nie jest im obojętna ekologia.  Cieszy nas współpraca z Nadleśnictwem Gołdap, przedstawicielem Lasów Państwowych, które w ramach projektu Leśna klasa – las niejedno ma imię dofinansowały naszą  Klasę z drewna, która niebawem pojawi się przy budynku szkoły.