Przepyszny dzień GRECKI
Wczoraj rozpoczęliśmy tzw. tydzień grecki, który z każdym dniem przybliża nas nieco do kultury i obyczajów tego pięknego kraju. Dziś naszą uwagą i zmysłami zawładnęła potrawa, która najbardziej kojarzy się z Grecją. Wszyscy uczniowie klas IV-VIII przygotowali sałatki greckie, a potem chętnie się nimi podzielili ze smakoszami z całej szkoły. Zapach oliwek, papryki i białego sera feta rozniósł się po szkolnych korytarzach i salach na piątej godzinie lekcyjnej, a kolorowe potrawy cieszyły nie tylko oko, ale przede wszystkim podniebienie! Okazało się, że wspólne przygotowywanie posiłków i ich spożywanie to wielka frajda przepełniona pozytywną energią i dobrymi emocjami. Było smacznie i zdrowo, wesoło i kolorowo!














