Dzień kropki w przedszkolu

15 września przedszkolaki z Grabowa obchodziły Międzynarodowy Dzień Kropki – święto kreatywności, odwagi i zabawy. Tego dnia motywem przewodnim jest zwykła kropka, z której można wyczarować wszystko dzięki własnej wyobraźni.

Święto 16.Dywizji Zmechanizowanej w Olsztynie

Dnia 19.09.21r. ( niedziela), uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Grabowie : Marysia Osińska, Szymon Chmielewski, Luiza Trzasko i Milena Sikorska wystąpiły z repertuarem piosenek patriotyczno-wojskowych, piosenki dziecięcej i turystycznej w czasie obchodów Święta 16. Dywizji Zmechanizowanej w Olsztynie, reprezentując Klub Wojskowy 15 Gołdapskiego Pułku Przeciwlotniczego.  Za swój występ zostały uhonorowane upominkami od organizatora. 

Bieg na orientację

W dniu 18.09.21  pomimo deszczu uczniowie naszej szkoły rozpoczęli przygotowania do zawodów proobronnych. Jedną z dyscyplin jest bieg na orientację. Uczniowie odbyli trening w lesie Kumiecie  z wykorzystaniem specjalnych map oraz stałych punktów rozmieszczonych na terenie lasu. Po treningu bylo ognisko i kiełbaski. 

Sprzątanie świata

Jak co roku nasza szkoła wzięła udział w akcji “Sprzątanie Świata”. Odbyła się ona 17 września 2021r. Uczniowie z zaangażowaniem sprzątali okoliczny teren.  

Harcerski Start

W sobotę 11 września zuchy i harcerze z Grabowa uczestniczyli w HARCERSKIM STARCIE, który zorganizowała w Gołdapi wielopoziomowa drużyna AVES. Impreza rozpoczęła się grą terenową, nad przebiegiem której czuwali wędrownicy. 7 GZ Strażnicy uśmiechu i Silva z Grabowa fantastycznie spędzili czas w lesie Kumiecie. Na zakończenie odbyło się ognisko pełne przemyśleń i planów na nowy … Czytaj dalej

IV Międzyszkolny Konkurs Wiedzy z Profilaktyki Uzależnień

  Uczniowie klasy 8, 7b i 7a SP im. M. Kajki w Grabowie wzięli udział w  IV  Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy z  Profilaktyki Uzależnień, który organizuje Szkoła Podstawowa w Boćwince. Tegoroczny konkurs został oczywiście dostosowany do nauczania zdalnego. Zadaniem uczestników było rozwiązanie testu on-line składającego się z  54 pytań. Jego celem było wytypowanie najlepszej drużyny z … Czytaj dalej

Światowy Dzień bez Tytoniu

Szkoła Podstawowa im. Michała Kajki w Grabowie w roku szkolnym 2020/2021 bierze udział w programie profilaktycznym „Ograniczanie Zdrowotnych Następstw Palenia Tytoniu” zaproponowanym przez Powiatową Stację Sanitarno – Epidemiologiczną w Gołdapi. W ramach powyższego programu zorganizowano w naszej szkole akcję – „Światowy Dzień Rzucania Palenia”, który jest obchodzony 31 maja. Takie akcje mają przypominać o szkodliwych dla … Czytaj dalej

Zakończenie roku szkolnego

  Dzisiaj, 25 czerwca 2021r., odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2020/2021. Na apelu pożegnaliśmy klasę 8, wręczone zostały świadectwa   i nagrody. Uczniowie klas 7 obdarowali ósmoklasistów drobnymi upominkami. Pani dyrektor Irena Łobacz życzyła wszystkim udanych wakacji oraz przypomniała o zachowaniu bezpieczeństwa podczas wakacji. Następnie uczniowie rozeszli się do swoich sal z wychowawcami. 

Młodsi uczą się od starszych….

W maju uczniowie klasy II poznali zasady pracy Metodą Projektu. Sami dobrali się w grupy, wybrali temat ,podzielili się zadaniami. Kolejnym etapem było  wykonanie plakatu podczas spotkań domowych.  W  ostatnim tygodniu czerwca efekty swojej pracy drugoklasiści prezentowali najpierw na forum swojej klasy, a następnie dzieciom z „zerówki”.  

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status