Andrzejki w przedszkolu
Wigilia św. Andrzeja, czyli popularne andrzejki, od bardzo dawna są tradycyjnym dniem wróżb. My również chcieliśmy poznać uroki wróżb i właśnie z tego powodu, wzięliśmy udział w zabawie andrzejkowej. Przychodząc tego dnia do przedszkola, każdy z nas przyniósł ze sobą piękny kostium, w który przebrał się zaraz po śniadaniu. Sale, które każdego dnia służą nam do zabawy i nauki, w magiczny sposób „zamieniły się” w tajemnicze miejsca. Andrzejkowe wróżenie rozpoczęło się od wprowadzenia do tematu przygotowanego przez naszych starszych kolegów i koleżanki z klasy 1. Następnie grupami udaliśmy się do sali wróżb, gdzie czekały na nas różne atrakcje. Nastrojowa muzyka i „czarodziejskie” dekoracje wprowadziły nas w świat magii. Andrzejkową atmosferę dopełniały także kolorowe stroje, w które byliśmy przebrani – nie zabrakło wśród nas księżniczek, wróżek, baletnic, czarodziejów, strażaków, supermanów i innych bajkowych postaci. Stroje można było zaprezentować podczas dyskoteki, wspólnej radosnej zabawy. Zakończeniem imprezy był słodki poczęstunek i opowiadanie wrażeń z sali wróżb.




