Apel z okazji 11 listopada w SP w Grabowie

Dnia 11 listopada obchodzimy kolejną rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości. W naszej szkole, jak co roku, uczciliśmy to najważniejsze dla Polaków święto uroczystą akademią przygotowaną przez uczniów klas VI – VIII oraz trzecioklasistów pod kierunkiem państwa Ewy i Lecha Wronowskich.
Z tego powodu 10 listopada cała społeczność szkolna zebrała się na sali gimnastycznej, aby o godzinie 11.11 rozpocząć spotkanie od wspólnego odśpiewania hymnu. „Mazurek Dąbrowskiego” wybrzmiał dziś wyjątkowo ładnie. I podążając tym tropem, należy stwierdzić, że tegoroczna biało-czerwona uroczystość była cała rozśpiewana, gdyż mieliśmy okazję wysłuchać pięknych aranżacji patriotycznych utworów przygotowanych przez nasze szkolne utalentowane muzycznie piosenkarki. Apel stał się prawdziwie żywą lekcją patriotyzmu, przypominającą najważniejsze wydarzenia historyczne, którą uatrakcyjniły elementy dramy. Największe wrażenie na widzach wywarły scena „rozszarpania naszej ojczyzny przez państwa ościenne” oraz taniec z szarfami do piosenki „Wielkie święto” przedstawiony przez trzecioklasistów. Pamiętajmy, że w dzisiejszych trudnych czasach wszystkie patriotyczne gesty nabierają szczególnego znaczenia.
Dziękujemy za wspaniałą lekcję Polskości!