V Powiatowy Konkurs Piosenki Patriotycznej

Jesteśmy Polką i Polakiem, dlatego z nieukrywaną dumą staliśmy się widownią kolejnej edycji Konkursu Piosenki Patriotycznej pod honorowym patronatem Burmistrza Gołdapi. 

Dzień 8 listopada to w naszej szkole prawdziwe święto, gdyż gościliśmy uczestników konkursu, którzy przygotowali piękne interpretacje głosowe najbardziej znanych i lubianych utworów o tematyce patriotycznej. Nad ich występami czuwali opiekunowie, którym bardzo dziękujemy, a najtrudniejsze zadanie miało jury, w składzie Anna Podciborska, Halina Wojtanis, Ryszard Dudko oraz Krzysztof Pruszyński, które musiało wybrać tylko trzy miejsca na podium w trzech kategoriach wiekowych. Konkurs rozpoczął wzruszający występ najmłodszej śpiewaczki, która wystąpiła poza konkursem i wprowadziła nas w patriotyczny klimat.  W czasie rywalizacji wybrzmiały nie tylko nuty dobrze nam znane, jak „My, Pierwsza Brygada”, ale także przepiękne i wymagające pod względem muzycznym współczesne piosenki, jak „Modlitwa”. Zwyciężyli następujący wykonawcy:

Kategoria klasy 1-3

I miejsce – Julia Misiewicz z SP 2

II miejsce – Katarzyna Niestieruk z SP 5

III miejsce – Zofia Bardońska z SP 1

Kategoria klasy 4-6

I miejsce – Sebastian Rąpel z SP 1

II miejsce – Oliwia Dutkowska z SP 5

III miejsce – Aleksandra Gwiazdowska z SP w Galwieciach

Kategoria klasy 7-8

 I miejsce – Julia Tobolska z SP 1

II miejsce – Jan Banach z SP 1

III miejsce – Oliwia Płach z SP 1

Wszystkim wygranym gratulujemy i dodajemy, że dodatkowym wyróżnieniem będzie ich ponowny występ dnia 11 listopada w Domu Kultury w Gołdapi, gdzie wykonają jeszcze raz pieśni patriotyczne z okazji obchodów Dnia Niepodległości. Zatem już zapraszamy wszystkich chętnych! Organizatorem konkursu jest pani Agnieszka Pruszyńska, której dziękujemy, że mogliśmy z wielkim wzruszeniem i zaciekawieniem wysłuchać tej muzycznej uczty. Dziękujemy również sponsorom, którzy ufundowali nagrody uczestnikom konkursu.