Dzień Papieski w SP w Grabowie

„Prawda, Miłość, Wolność””

Społeczność Szkoły Podstawowej w Grabowie włączyła się do obchodzonego w całej Polsce XXII Dnia Papieskiego pod hasłem „Blask Prawdy”. W ciągu tygodnia odbyły się pogadanki na godzinach wychowawczych oraz katechezy o św. Janie Pawle II. W dniu 21 października, na uroczystym apelu, uczniowie klasy III, VI, VII i VIIIb zaprezentowali montaż słowno-muzyczny pod kierunkiem p. R. Semborskiej.

Na początku dzieci z klasy III wykonały pięknie taniec do piosenki „Święty uśmiechnięty” Arki Noego, następnie uczniowie starszych klas przybliżyli nauczanie św. Jana Pawła II oraz sylwetki świętych, patronów dzieci i młodzieży: św. Stanisława Kostki, św. Tarsycjusza, bł. Carla Acutisa . Wszyscy mogliśmy poznać życie świętych, którzy swoim przykładem uczą nas, czym jest Prawda, Miłość i Wolność. Dowiedzieliśmy się, że Prawda to nie tylko unikanie kłamstwa, to także poznawanie samego siebie i życie ze sobą w zgodzie, że o miłości nie wystarczy pięknie mówić, ale mamy przede wszystkim kochać, a każdy, kto kocha, już jest wolny.

Całość uświetniły piosenki: „Nie boję się” Gabi Gąsior, „Pójdę za Tobą” zespołu Owca oraz wiersze św. Jana Pawła II w wykonaniu uczniów naszej szkoły.