Światowy Dzień Ziemi – Szkoła Podstawowa w Grabowie

Światowy Dzień Ziemi

Światowy Dzień Ziemi.
22 kwietnia na całym świecie obchodzony jest  Światowy Dzień Ziemi. Nasze przedszkolaki także uczestniczyły w tym święcie poprzez różnego rodzaju działania. O tym, jak żyć ekologicznie uczymy się od najmłodszych lat. Zwiększanie świadomości wśród dzieci na temat szacunku wobec świata roślin i zwierząt to rola dorosłych. Nasze przedszkolaki każdego dnia uczą się proekologicznej postawy. Począwszy od  warsztatów kulinarnych poprzez sianie, sadzenie i pielęgnowanie roślin oraz drzewek, aż po opiekę nad zwierzętami (dokarmiamy bezdomnego kota).  Aby uczcić to święto dzieci przygotowały transparenty, plakaty, kolorowe kwiaty i wędrowały przez miejscowość Grabowo, aby zamanifestować wolę i chęć działań na rzecz naszej planety.  Po happeningu oczyściliśmy teren wokół szkoły#SprzątamyDlaPolski, śmieci zostały posegregowane i trafią niebawem na recykling.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status