Wizyta w Bibliotece Publicznej w Grabowie
Dnia 26 lutego klasy Ia oraz I b wraz z wychowawczyniami Grażyną Kudryk i Mają Zaniewską odwiedziły bibliotekę Publiczną w Grabowie . W drogę udaliśmy się oczywiście pieszo, dbając o naszą kondycję fizyczną i zdrowie. Pani bibliotekarka Lucyna Świerzbin wspaniale opowiadała nam o literaturze tworzonej dla najmłodszych czytelników i pokazała katalogi: alfabetyczny oraz rzeczowy. Zachęciła nas również do korzystania z czytelni,w której znajdują się książki o charakterze edukacyjnym, różne słowniki oraz encyklopedie. Jak zawsze podczas tego typu spotkań dzieci były wszystkim zafascynowane. Z uwagą słuchały przekazywanych informacji. Poznały rozkład pomieszczeń biblioteki – oddział dla dzieci, czytelnię, wypożyczalnię dla dorosłych. Dowiedziały się, jak należy zachowywać się w bibliotece, według jakich zasad ustawia się książki na półkach oraz w jaki sposób mogą szukać książeczek dla siebie.
Na zakończenie tego miłego spotkania pierwszaki serdecznie podziękowały wspaniałej pani Lucynie za ugoszczenie nas w „świecie książek” . Każdy z nas otrzymał pamiątkową zakładkę do książki.















