GRABOWO ZNÓW NA PODIUM W ŻYTKIEJMACH

Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny odwiedzili Żytkiejmy, by wykazać się wiedzą na temat przyrody Polski i jej ochrony. Rokrocznie w siedzibie Parku Krajobrazowego Puszczy Rominckiej odbywa się konkurs dla uczniów klas I-III ze szkół powiatu gołdapskiego. Dotychczas nosił on nazwę „Łamigłówki Przyrodnicze”. Od tego roku konkurs jest kontynuowany pod nazwą „Mądry Puszczyk”, jednak ogólna formuła pozostała niezmieniona. Zmniejszeniu uległa jedynie wielkość drużyn z trzech do dwóch uczestników.
W tym roku w rywalizacji wzięło udział 18 drużyn z siedmiu szkół. Grabowo reprezentowały trzy grupy:

  • Klaudia Swędrowska kl. I, Katarzyna Turowicz kl. I
  • Maria Osińska kl. III, Paweł Misiewicz kl. III
  • Erwin Famulski kl. I, Sebastian Oleszkiewicz kl. III
    Wszyscy uczestnicy z entuzjazmem pokonywali kolejne etapy rywalizacji. W ostatecznej dogrywce przedstawiciele naszej szkoły – Marysia Osińska i Paweł Misiewicz pokonali wszystkie pozostałe drużyny, zdobywając pierwsze miejsce. W ubiegłym roku Marysia z Pawłem również wywalczyli wysoką trzecią lokatą. Wówczas postanowili wrócić po zwycięstwo. Plan został zrealizowany. Brawo! Gratulacje i życzenia dalszych sukcesów nie tylko w dziedzinie przyrody.
Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status