Zdrowie bierze się z brzucha!

Tak brzmiał temat drugich zajęć realizowanych przez kl.IIIa w ramach programu edukacyjnego „Zdrowe-nietrudne” #zdrowenietrudne
Dwa dni przed „warsztatami z kuchcikowana” uczniowie napełnili słoik mlekiem i dodali do niego bakterie kwasu mlekowego. Po dwudniowym oczekiwaniu zaobserwowali zmiany. Mleko przemieniło się w skrzep białkowy i serwatkę, co potocznie nazywa się zsiadłym mlekiem. Tak zadziałały pożyteczne bakterie probiotyczne. Trzecioklasiści dowiedzieli się również o istnieniu prebiotyków , substancji wspierających układ odpornościowy. Z filmiku edukacyjnego uzyskali wiedze na temat wpływu błonnik na pracę układu pokarmowego. Z kolei Witaminka Celinka (postać przewodnia cyklu „Zdrowe-nietrudne”) uświadomiła jak ważne jest regularne spożywanie posiłków, pomiędzy którymi można zjadać zdrowe i wartościowe przekąski. Stąd też finałem zajęć było przygotowanie smakowitych „Pralin jaglano-kakaowych”. Po degustacji przekąski każde dziecko otrzymało odznakę ze sprawnością „Brzuchomocny”. Uczniom kl.III a została do zdobycia jeszcze trzecia i zarazem ostatnia sprawność Ekowkręcony”

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status