• 87 615-66-35
  • szkola@spgrabowo.pl
  • Grabowo 54, 19-500 Gołdap

KAMPANIA  „BIAŁA WSTĄŻKA”

Zespół Szkół w Grabowie  przyłączył się do kampanii Białej Wstążki, która trwa od 25 listopada do 10 grudnia 2016r. Jest to największa na świecie kampania prowadzona w ponad 55 krajach świata. Rozpoczęła się w 1991r. w Kanadzie – właśnie wtedy w przeciągu zaledwie sześciu tygodni, 100 000 mężczyzn w Kanadzie założyło białą  wstążkę, jako  symbol osobistej deklaracji, że nigdy nie będą sprawcą przemocy wobec kobiet i będą reagować widząc przemoc wobec kobiet. Światowe 16 Dni przeciw przemocy ze względu na płeć kończy Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka – jest to podkreślenie, że przemoc wobec kobiet jest łamaniem podstawowych praw człowieka.

W ramach tej kampanii w naszej szkole zorganizowany został marsz po miejscowości, który odbył się 7 grudnia 2016r. Tego dnia wszyscy uczniowie i nauczyciele przemaszerowali po miejscowości z transparentem i białymi balonami, aby wyrazić sprzeciw wobec przemocy stosowanej w stosunku do kobiet.   Poza tym w tym czasie w odbywały się lekcje wychowawcze z zakresu profilaktyki agresji i przemocy, prowadzone przez pedagoga szkolnego, wychowawcy podejmowali ten temat w swoich klasach.

Zofia Frydecka