
Ogólnopolska kampania profilaktyczna „Zachowaj Trzeźwy Umysł” 2025
Szkoła Podstawowa im. Michała Kajki w Grabowie od wielu lat realizuje ogólnopolską kampanię profilaktyczną „Zachowaj Trzeźwy Umysł”. Organizatorem kampanii jest Stowarzyszenie Producentów i Dziennikarzy Radiowych z siedzibą w Poznaniu. Materiały edukacyjne do niej sfinansowane zostały przez Gminę Gołdap, w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii dla Gminy Gołdap na rok 2025. Hasło przewodnie tegorocznej kampanii brzmiało –„Prawda o alkoholu”. A jej cel to zwiększanie samoświadomości uczniów, rozwijanie umiejętności dostrzegania własnych zalet i mocnych stron, wspieranie pozytywnych wyborów życiowych, kształtowanie zdrowych nawyków, promowanie konstruktywnych postaw zdrowego stylu życia oraz atrakcyjnych dla dzieci i młodzieży aktywności prospołecznych jako alternatywy wobec wielu zachowań ryzykownych. W czasie realizacji kampanii odbywały się lekcje prowadzone przez pedagoga szkolnego z wykorzystaniem materiałów edukacyjnych, konkurs, pt. „Mój trzeźwy umysł”.
Zofia Frydecka






