• 87 615-66-35
  • szkola@spgrabowo.pl
  • Grabowo 54, 19-500 Gołdap

Podsumowanie szkolnego konkursu recytatorskiego „Jesienią, jesienią..”

Dnia 22.11.2024r. odbyła się III edycja  Szkolnego Konkursu Recytatorskiego pt. „Jesienią, jesienią…”.  Konkurs był skierowany do dzieci z klas 0-3. Jego celem było propagowanie poezji dziecięcej, kształtowanie wrażliwości na piękno przyrody  i rozwijanie zdolności recytatorskich dzieci. Ostatecznie w konkursie wzięło udział 12 osób z klas 0-3, które zakwalifikowały się do finału w drodze eliminacji klasowych . Do komisji konkursowej zostały zaproszone panie: Lucyna Świerzbin, Brygida Mościńska  i Agata Budzińska. Jury miało trudne zadanie, ponieważ wszyscy uczestnicy wspaniale się zaprezentowali. W ocenie małych artystów pomogły następujące kryteria: dobór repertuaru, ogólny wyraz artystyczny, interpretacja utworu oraz opanowanie pamięciowe. Po wysłuchaniu wszystkich wystąpień, przyznało następujące miejsca:

I miejsce – Hektor Małucha kl.2
II miejsce –ex aeuqo Julian Wójcik kl.2 ,Ariela  Małucha kl.3
III miejsce – ex aeuqo Nela Buza kl.1, Róża Małucha kl.”0”

Wyróżnienie zdobyli:

1.Kira Małucha- kl.”0”
2.Konstancja Małucha- kl.”0”
3.Kacper Borkim –kl.3.

Ponadto, w wyniku głosowania uczniów, nagrodę publiczności uzyskał Julian Wójcik z kl.2.

Każdy finalista otrzymał  dyplom i upominek. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów.