MISJA KIESZONKOWE

                         Udział uczniów klasy I ze Szkoły Podstawowej im. M. Kajki w Grabowie w ogólnopolskim  konkursie „Misja Kieszonkowe 2024” był wspaniałą okazją do poznania podstaw w zakresie  finansów, poznanie  bezpiecznego obchodzenia się z produktami bankowymi i mądrego gospodarowania kieszonkowymi.

                        Na zaproszenie wychowawcy, Ewy Wronowskiej  do klasy przybyła pani Beatka Markowska –  doradca klienta biznesowego z Banku BNP  Paribas w Gołdapi. Celem spotkania  z ekspertem było poznanie specyfiki  jego pracy, poznanie historii pieniądza, sposobów bezpiecznego oszczędzania pieniędzy oraz przeprowadzenie wywiadu z nim.  Po powitaniu, ekspert wykorzystując prezentacje multimedialne zapoznał dzieci z historią pieniądza, pokazał jak wyglądały polskie pieniądze oraz zapoznał z obecnymi  banknotami i monetami.

 

                        Największe zainteresowanie wzbudziły przyniesione urządzenia do liczenia banknotów i bilonu.  Ekspert w bardzo interesujący sposób prezentował  liczenie pieniędzy, a dzieci sprawdzały, czy liczarki, aby nie oszukują. Pani Beata zapoznała  również zebranych, jak mądrze gospodarować kieszonkowymi oraz najważniejsze powody, dla których  ludzie chcą oszczędzać pieniądze.   Na zakończenie spotkania uczniowie zadawali przygotowane wcześniej pytania gościowi.  Ekspert dwoił się i troił, aby udzielić wyczerpujących odpowiedzi na tak trudne pytania. Jednak poradził sobie fantastycznie, ponieważ dzieci  stwierdziły, że wszystkiego dowiedziały się, co ich interesowało.

 

                        Na zakończenie, pani Beata podarowała wszystkim dzieciom pamiątki spotkania i zachęciła wszystkich do poszerzania wiedzy podczas  gry edukacyjnej z  podarowanym prezentem –   Samodzielniak Finansowy. Gra bardzo spodobała się  dzieciom, ponieważ  często sięgają po nią w  przerwach lekcyjnych i bawiąc się pogłębiają swoją wiedzę ekonomiczną.

 

                       

                         Udział w konkursie MISJA KIESZONKOWE pozwolił dzieciom przeżyć nową „przygodę z pieniądzem”, stał się nową formą zdobywania i poszerzania wiedzy ekonomicznej, którą  mogą wykorzystać w życiu codziennym. 

                                        

                              Ewa Wronowska