Praca i pozytywne myślenie przyniosły efekty

 

111

12 maja uczniowie klasy III wraz z wychowawczynią Beatą Perżyło już po raz drugi reprezentowali naszą szkołę w powiatowym konkursie „ Łamigłówki Przyrodnicze”.

Od kilku lat konkurs organizuje Park Krajobrazowy Puszczy Rominckiej z siedzibą w Żytkiejmach.

Konkurs składał się z pięciu konkurencji, podczas których uczniowie musieli wykazać się szybkością, dobrą współpracą w grupie, a przede wszystkim wiedzą na temat przyrody Polski i jej ochrony, ze szczególnym uwzględnieniem przyrody Puszczy Rominckiej. Po każdej konkurencji zadawane było pytanie premia, za które można było uzyskać dodatkowy punkt. Poziom wiedzy uczestników zaskoczył komisję konkursową. Duża rywalizacja i wyrównany poziom trzymały wszystkich w napięciu. Szczególnie emocjonująca była końcówka konkursowych zmagań. Trzy drużyny uzyskały taką samą liczbę punktów, w tym jedna z naszych drużyn w składzie:  Oliwia Klimko,  Dobrusia Sztabińska  i  Nikola Trzasko. O zdobyciu pierwszego, drugiego i trzeciego miejsca zadecydowały pytania w dogrywce. W ubiegłym roku te same dziewczynki  zajęły  III miejsce. Zapowiedziały powrót  po zwycięstwo i  dotrzymały słowa. W tym  roku wygrały  pokonując  22 drużyny.  Kolejny zespół z klasy III  reprezentowany przez: Magdę Kliniewską, Julię Trzasko i Damiana Trzasko zdobył IV miejsce. Trzecia  grupa  czyli:  Justyna Ćwik, Nikola Perduta  i Oliwia Trzasko również wykazała się dużą wiedzą przyrodniczą.

Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni dyplomami, albumami  oraz innymi ciekawymi upominkami. Konkurs był okazją do poszerzenia swojej wiedzy i  wykazania się, a zdobyte doświadczenia będą owocowały w przyszłości.