Mądry Puszczyk 2024

W piątek 17 maja czworo uczniów naszej szkoły w siedzibie Parku Krajobrazowego Puszczy Rominckiej w Żytkiejmach walczyło o miano Mądrego Puszczyka 2024.  Co roku wiosną najlepsi przyrodnicy z klas I – III szkół powiatu gołdapskiego stają tu do emocjonującego sprawdzianu wiedzy o przyrodzie Polski i jej ochronie ze szczególnym uwzględnieniem przyrody Puszczy Rominckiej. Zachętą do udziału w imprezie jest prestiż konkursu, wspaniała atmosfera, możliwość poznania rówieśników z sąsiednich szkół oraz perspektywa zdobycia atrakcyjnych nagród. W tym roku do konkursu przystąpiło 16 dwuosobowych drużyn z Grabowa, Gołdapi, Boćwinki, Dubeninek i Żytkiejm. Każda drużyna otrzymała pseudonim – nazwę ptaka. Naszą szkołę reprezentowali:

Sóweczki – Adam Bogucki kl. II  i Maciej Kliniewski kl. III

Pustułki – Nikola Hołdyńska i Bartłomiej Wójcik kl. III

W rywalizacji można było uzyskać maksymalnie 30 punktów. Wiele drużyn było blisko tego wyniku, jednak komisja konkursowa przewidziała podium dla sześciu najlepszych zespołów. Pozostali uczestnicy otrzymali pamiątkową  sympatyczną maskotkę – kaczkę.  

Po dogrywce z drużyną z Żytkiejm Adam z Maćkiem z wynikiem 28 pkt. zajęli  IV miejsce i odznakę Mądrego Puszczyka 2024.  Nikola z Bartkiem również uzyskali wysoki wynik 25 punktów, ale znaleźli się już poza podium. Cała czwórka wykazała się zaangażowaniem i dużą wiedzą przyrodniczą.

Gratuluję bardzo dobrych wyników i zachęcam do pogłębiania wiedzy przyrodniczej.

   Beata Perżyło