Dzień Kota w bibliotece

 

17 lutego swoje święto miały duże i małe, milusie i bardziej drapieżne, rasowe i dachowce, jednym słowem wszystkie …. ,  które spadają na cztery łapy. Koty, kotki, kociaki, koteczki, kicie, kiciusie, kocury i kocurki to nasi ukochani przyjaciele, którzy potrafią pocieszyć nas swoim mruczeniem i rozbawić wygłupami na dywanie.  W tym dniu  powinniśmy pomyśleć szczególnie o tych zwierzątkach, które nie mają swojego domu i troskliwego opiekuna.  

Zajęcia przygotowane przez panią Lucynę Świerzbin,  które odbyły się w Bibliotece Publicznej Filia w Grabowie miały na celu przypomnienie zaproszonym  uczniom klasy III Szkoły Podstawowej w Grabowie obowiązków dobrego opiekuna i zachęcały do pomocy bezdomnym zwierzętom. Dzieci bardzo chętnie opowiadały o swoich pupilach oraz jak się nimi zajmują. Bawiły się świetnie naśladując kocie ruchy w kocich maskach oraz rozwiązując kocie łamigłówki. Miały też możliwość  poznać lub przypomnieć sobie kocich  bohaterów książek.

W podziękowaniu za wspaniałe zajęcia dzieci obdarowały panią bibliotekarkę własnoręcznie  wykonanymi kartkami z wizerunkami kotków. Każdy obiecał jak najlepiej opiekować się swoim zwierzątkiem i być przyjacielem wszystkich zwierząt – nie tylko kotków.