Zakończyliśmy naszą grecką przygodę… 

W czwartek 1 czerwca uczniowie Szkoły Podstawowej im. Michała Kajki w Grabowie uczestniczyli w uroczystym podsumowaniu projektu „Nasza grecka przygoda – uczymy się inaczej”, który umożliwił kolejnym uczniom szkoły wyjazd do Grecji. Projekt zrealizowany był w ramach projektu Erasmus+ i współfinansowany przez Unię Europejską.

Wszyscy nasi turyści wraz z opiekunami i całą społecznością szkolną zebrali się na sali gimnastycznej, gdzie  Sandra, Milena i Marysia  w przystępny sposób opowiedziały krótko, jak przebiegał ich wyjazd. Jednym z punktów programu było poznanie elementów starożytnej Grecji, dzięki czemu nasi uczniowie przypomnieli sobie postaci bogów greckich i wybrali nawet swojego boga idola, zagłębili się w mity czy dyscypliny starożytnych igrzysk olimpijskich. Ponadto uczniowie poznali kuchnię grecką, tradycyjne tańce, a także mieli zajęcia z robotyki.  Zaprezentowali również taniec, którego nauczyli się w Grecji.

W tle mogliśmy obejrzeć mini galerie z tego pobytu. Piękne widoki zachwycały kolorami i słonecznymi śródziemnomorskimi krajobrazami, a uśmiechy naszych uczniów potwierdziły tylko sens i celowość takich wypraw.

Najważniejszym punktem spotkania było oficjalne wręczenie certyfikatów potwierdzających udział w projekcie, które wręczyła Pani Senator Małgorzata Kopiczko. Jesteśmy wdzięczni, że to akurat tak zacny gość zaszczycił nas swoją obecnością, gdyż to dzięki jej staraniom uczniowie z północno- wschodniej części Polski mogą uczestniczyć w tego typu projektach.

Niezwykła forma nauki poprzez międzykulturowe spotkanie na żywo jest nie tylko niepowtarzalną okazją do zdobycia nowych doświadczeń, ale przede wszystkim do poznawania siebie samego i doskonalenia swoich umiejętności w zakresie komunikacji w języku obcym, współpracy w różnych grupach i radzenia sobie w nowych sytuacjach.