• 87 615-66-35
  • szkola@spgrabowo.pl
  • Grabowo 54, 19-500 Gołdap

Dzień profilaktyki w szkole

 

28 marca 2023r. w Szkole Podstawowej im. Michała Kajki w  Grabowie odbył się Dzień profilaktyki. Uczniowie klas 1-3 szkoły podstawowej uczestniczyli w warsztatach profilaktycznych nt. „Słowa, które krzywdzą i ranią innych. Prawidłowa komunikacja u dzieci”. Natomiast dla uczniów z klas 4-8 odbyły się warsztaty nt. „Uzależnienia behawioralne (uzależniania od nowych technologii: gry komputerowe, telefon, Internet)”. Jednym z celów zajęć było zapoznanie uczniów z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa w Internecie, dobrymi i  złymi stronami Internetu, kształtowanie postawy odpowiedzialnego i bezpiecznego dla zdrowia korzystania z możliwości technologii. Kolejnym ważnym celem było uświadomienie dzieciom, że nie tylko ich zachowanie, ale i  słowa mogą ranić i krzywdzić innych i jakie są ich konsekwencje. A także rozwijanie prawidłowej komunikacji, która jest fundamentem wzajemnego zrozumienia.

Tego dnia odbyło się również szkolenie dla nauczycieli oraz wywiadówka profilaktyczna dla rodziców, nt. „Jak nie zgubić dziecka w sieci? – wpływ social mediów i patotreści na dzieci i młodzież”. Warsztaty przeprowadził trener z Centrum Edukacji i  Profilaktyki Dialog z Krakowa. Wszystkie powyższe działania zostały sfinansowane przez Gminę Gołdap, w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii dla Gminy Gołdap na rok 2023.

Zofia Frydecka