Taniec to zdrowie i dobra zabawa!

Wczoraj (27.02.2018r) uczniowie Szkoły Podstawowej im. Michała Kajki w Grabowie wzięli udział w ciekawych zajęciach. Była to godzina z zumbą, która zawiera elementy tańca i aerobiku.
Większość uczniów klas I – VII szkoły podstawowej spotykała się w kilku grupach wiekowych, aby wspólnie poruszać się w rytm skocznej muzyki. Zumba to taniec zainspirowany połączeniem motywów zaczerpniętych z tańców latynoamerykańskich oraz elementów fitness. Został opracowany przez tancerza i choreografa Alberto „Beto” Pereza w Kolumbii w latach 90. XX w. Dziś wiele osób korzysta z jego pomysłu w ramach dobrej rozrywki, ale nie tylko. Zumbę traktujemy również jako doskonały sposób na aktywne spędzanie wolnego czasu. Ten energiczny taniec wywołuje uśmiech na twarzach i wyzwala pozytywne emocje, o czym przekonali się nasi uczniowie. Dziękujemy zatem paniom Anecie Adamczewskiej oraz Patrycji Perko za pokazanie, jak ciekawie można spędzić czas wolny.
W ramach projektu „Parki Przyjaźni 2” realizowanego przez Gminę Gołdap oraz litewskie miasto Sakiai, którego celem jest promowanie zdrowego stylu życia nasi uczniowie mogli dobrze się pobawić.
Brygida Mościńska